2005-07-23 16:55:51• hírek • Szatmar.ro

Kimi indul az élről

20050723j2.jpg A finn pilótának minden oka meg lehet az örömre: óriási fölénnyel végzett az élen.

20050723j2n.jpgRäikkönent ezuttal sem a versenyzőtársak, sem a technika nem tudta legyőzni. Remek teljesítménnyel és óriási fölénnyel szerezte meg a Német Forma 1-es Nagydíj pole-pozícióját. Csapattársa, Juan Pablo Montoya már nem volt ilyen szerencsés, bár remekül haladt az időmérő körében, a célegyenesre fordulva megpördült és kicsúszott. Ily módon csak a boxutcából eredhet a mezőny után, onnan pedig nagyon nehéz dolga lesz, ha meg akarja ismételni a legutóbbi  teljesítményét.
Schumachernek hazai pályán sem sikerült túl jó rajtpozíciót elérnie, így csak az 5. helyről vághat neki a versenynek. A holnapi Hockenheim-i futamon a következő lesz a felállás, a mai időmérő edzés következtében.